Gazze Şeridi’nde İsrail’in saldırılarına karşı direnen Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları, İsrail ordusuna ağır darbeler indirdiklerini açıkladı. Kassam Tugayları, Gazze’nin orta ve güney kesimlerinde çok sayıda İsrail askeri aracını ve tünelini imha ettiklerini bildirdi.

Tanklar, Buldozerler ve Tüneller Hedef Alındı

Kassam Tugayları, Telegram hesabından yaptığı açıklamada, Gazze’nin orta kesimlerindeki Bureyc bölgesinde İsrail’e ait “merkava” tipi 2 tank ile bir buldozerin Yasin-105 roketleriyle vurulduğunu belirtti. Açıklamada, saldırılarda çok sayıda İsrail askerinin öldüğü ve yaralandığı, ayrıca 7 İsrail askerinin bulunduğu iki tünelin de havaya uçurulduğu ifade edildi.

Havan Toplarıyla Vuruldu

Kassam Tugayları, Gazze’nin güneyindeki Han Yunus kentinde de İsrail askerlerinin toplanma alanlarını havan toplarıyla hedef aldıklarını duyurdu. Açıklamada, havan toplarının isabet ettiği yerlerde büyük hasar meydana geldiği ve İsrail askerlerinin panik içinde kaçtığı kaydedildi.

Zelenskiy: Rusya-Ukrayna savaşında 31 bin askerimiz şehit oldu Zelenskiy: Rusya-Ukrayna savaşında 31 bin askerimiz şehit oldu

İsrail’den Açıklama Yok

İsrail ordusu ise, Kassam Tugayları’nın iddialarına ilişkin henüz bir açıklama yapmadı. İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını sürdürürken, Hamas da İsrail’in farklı bölgelerine roket atışları gerçekleştiriyor. Gazze’de 10 Mayıs’tan bu yana devam eden saldırılarda 200’den fazla Filistinli hayatını kaybetti, binlercesi yaralandı. İsrail’de ise 10 kişi öldü, yüzlerce kişi yaralandı.

Kaynak:  (İLKHA)