Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü, Harran ilçesinde çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlanıyor. Harran Belediyesi de bu önemli tarihi bayraklarla taçlandırmak amacıyla bayrak dağıtma etkinliği düzenledi.

Harran Belediyesi ekipleri, kentin çeşitli noktalarını bayraklarla süsleyerek Cumhuriyet coşkusunu tüm ilçeye yaymayı hedefledi. Aynı zamanda, esnaflar ve vatandaşlar için özel olarak organize edilen bayrak dağıtımıyla da Cumhuriyetin 100. yılı kutlamalarına katılım teşvik edildi.

Harran ilçesinde faaliyet gösteren esnafların ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği bayrak dağıtım programında Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz da hazır bulundu. Başkan Özyavuz, yaptığı açıklamada, şunları dedi;

Başkan Özyavuz: Harran'ın Mahalleleri Modern Yollara Kavuşacak Başkan Özyavuz: Harran'ın Mahalleleri Modern Yollara Kavuşacak

"Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamaları kapsamında Harran Belediyesi olarak esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza bayrak dağıtımı gerçekleştirdik. Bizler biliyoruz ki 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa Vatandır.' Türk milletinin bağımsızlığından ve hürriyetinden ödün vermeyeceğinin tüm dünyaya ilan edildiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümünde esnaf kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza Türk Bayrağı dağıttık" 

img-3214-1698414984

Harran Belediyesi'nin düzenlediği bayrak dağıtma etkinliği, Cumhuriyetin 100. yılına özel bir anlam katarken, esnaf ve vatandaşlar da gururla Türk bayraklarını ellerinde taşıyarak bu kutlu günü kutladılar. 

(HABER MERKEZİ)