Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde hava durumu tahminlerini açıkladı. Yapılan değerlendirmelere göre, hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor ve sıcaklık değerleri mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Marmara bölgesinde bugün parçalı bulutlu bir hava beklendiği belirtildi. Bölgenin güney kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis görülmesi öngörülüyor.

Ege kıyıları ve kuzey kesimlerde ise parçalı ve az bulutlu bir hava tahmin ediliyor. Ancak iç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis oluşabileceği uyarısı yapıldı.

Akdeniz bölgesinde de parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor. İç kesimlerde ise sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis görülebileceği bildirildi.

İç Anadolu bölgesinde parçalı ve az bulutlu bir hava tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin çeşitli noktalarında pus ve yer yer sis oluşabileceği belirtildi.

Kuvvetli Yağışa Dikkat! Meteoroloji Uyardı Kuvvetli Yağışa Dikkat! Meteoroloji Uyardı

Batı Karadeniz'de parçalı bulutlu bir hava beklenirken, Bolu, Karabük, Bartın, Kastamonu ve Sinop çevrelerinde yerel sağanak yağışlar görülebileceği ifade edildi.

Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinde ise parçalı ve az bulutlu bir hava öngörülüyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis oluşabileceği uyarısı yapıldı.

Doğu Anadolu'da parçalı ve az bulutlu bir hava beklenirken, sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis görülebileceği bildirildi.

Güneydoğu Anadolu bölgesinde de parçalı ve az bulutlu bir hava tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgede pus ve yer yer sis oluşabileceği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıklamasıyla birlikte, hava durumu tahminlerine göre sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği ve bazı bölgelerde pus, yer yer sis ve yerel sağanak yağışlara dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.