Bugünün hava durumuyla ilgili olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler, ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklendiğini gösteriyor. Ancak bazı bölgelerde ise sağanak yağışlar da görülecek.

Sağanak Yağış Tahmini: Marmara, Kuzey Ege ve Karadeniz Etkileniyor

Marmara, Kuzey Ege ve Karadeniz bölgeleri, bugün sağanak yağışların etkisi altında olacak. Ayrıca Ardahan ve Çankırı çevrelerinde de sağanak yağışlar bekleniyor. Özellikle Rize çevreleri ile Artvin'in kuzeyinde yoğun yağışlar görülebilir.

Sis ve Pus Uyarısı: İç ve Doğu Bölgelerde Görülebilir

Sabah ve gece saatlerinde ise iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis bekleniyor. Sürücülerin görüş mesafesine dikkat etmeleri ve gerekli tedbirleri almaları önem taşıyor.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Brezilyalı mevkidaşı Vieira ile bir araya geldi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Brezilyalı mevkidaşı Vieira ile bir araya geldi

Bugün hava sıcaklıklarının genel olarak mevsim normalleri çerçevesinde seyredeceği öngörülüyor. Kuzey kesimlerde ise hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece artması bekleniyor. Rüzgâr ise genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. 
Kaynak: (Haber Merkezi)