Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Haliliye ve Eyyübiye ilçelerinde rasgele silahla havaya ateş açan 2 şüphelinin jandarma ve polis ekiplerinin başarılı çalışması sonucu yakalandığını duyurdu.

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; Haliliye ilçesi Kepirli mahallesi ve Eyyübiye ilçesi Koç ören mahallesinde tabanca ile havaya ateş eden iki kişi Güvenlik Güçlerimiz tarafından yakalanarak haklarında adli işlem başlatılmış ve kullandıkları ruhsatlı silahlara el konulmuştur. Silahla havaya ateş edilmesi, “genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması” suçunu oluşturmaktadır ve karşılığında Türk Ceza Kanunu’na göre hapis cezası öngörülmüştür. İnsanların hayatını tehlikeye düşürecek ve korkuya sebepolacak şekilde havaya ateş edilmesi medeniyet dışı ve sorumsuzca ilkel bir davranıştır. Polisimiz ve Jandarmamız havaya ateş edilmesi olaylarını özel olarak takip etmektedir.’’ Dedi.

Şanlıurfa'da Kesinleşmiş Hapis Cezası Bulunan Şahıs Yakalandı Şanlıurfa'da Kesinleşmiş Hapis Cezası Bulunan Şahıs Yakalandı

I M G 20240412 W A0012

Muhabir: MEHMET MEKİ AKGÜL