Erzincan Valiliği, İliç ilçesindeki maden sahasında meydana gelen heyelan sonrası toprak altında kalan son beş işçinin de cenazesine ulaşıldığını duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, "İliç ilçemizdeki toprak kayması sonucu göçük altında kalan son 5 kardeşimizin de cansız bedenlerine ulaşılmıştır. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına, sevdiklerine başsağlığı ve sabrıcemil diliyoruz. İşçilerin cenaze namazları, Erzincan Terzibaba Camisi'nde bugün öğle namazının ardından kılınacak. Fahrettin Keklik ve Şaban Yılmaz'ın cenazeleri İliç ilçesinde, Hüseyin Kara ve Abdurrahman Şahin'in cenazeleri Sivas'ta, Mehmet Kazar'ın cenazesi ise Osmaniye'de toprağa verilecek."

Hayatını kaybeden işçiler için Erzincan Terzibaba Camisi'nde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlendi. Törene, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar da katıldı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınan cenazeler, Terzibaba Camisi'ne getirildi. Burada yapılan dualar ve helallik alınmasının ardından cenaze namazı kılındı.

TÜİK, Türkiye genelinde 55 sözleşmeli personel alacak TÜİK, Türkiye genelinde 55 sözleşmeli personel alacak

Cenaze namazını İl Müftü Yardımcısı Medet Şahin kıldırdı. Fahrettin Keklik ve Şaban Yılmaz’ın cenazeleri İliç ilçesine, Hüseyin Kara ve Abdurrahman Şahin’in cenazeleri Sivas’a, Mehmet Kazar’ın cenazesi ise Osmaniye’ye uğurlandı. Bakan Bayraktar, cenaze namazı sonrası bir işçinin tabutuna omuz verip, cenaze nakil aracına kadar taşıdı.

Törene, işçilerin aileleri ve yakınlarının yanı sıra Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Veysel Yanık, Belediye Başkanı Bekir Aksun, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı