Şanlıurfa'da HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Faruk Polat, yapılan boykotların yansımaları ve çözüm odaklı önerileriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Her hafta Cuma günleri Şanlıurfa'nın sorunlarına ve çözüm önerilerine dikkat çeken HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı, bu hafta yerli firmaların üretimlerini artırmak için alan açılmasının önemine vurgu yaptı.

Polat, yapılan boykotların, özellikle İsrail ürünlerine yönelik yapılan boykotların önemine değindi. Gazze'deki soykırım ve katliamlara karşı İslami ve insani bir bilinçle hareket ettiklerini belirten Polat, boykotun israil menşeli firmaların hisselerinde ciddi değer kaybına yol açtığını ifade etti. Boykotun devam etmesiyle israilin maddi gücünün zayıflayacağını ve etkisinin artacağını vurguladı.

Şanlıurfa için çözüm önerilerine de değinen Polat, yerli firmaların üretimlerini artırmaları için alan açılması gerektiğini belirtti. Bu konuda iki önemli hususa dikkat çekti. İlk olarak, sanayi üreticilerine sorunsuz arsa tahsisinin kolaylaştırılması ve önlerinin açılması gerektiğini vurguladı. İkincisi ise Ortadoğu pazarlarına açılım için üretimin artmasıyla birlikte kargo uçaklarına ve lojistik desteklere olan ihtiyacın artacağını ifade etti. Bu nedenle Şanlıurfa Havalimanı'nın acil bir şekilde eski statüsüne kavuşturulması gerektiğini belirtti.

018b6a8f-b9df-4d88-948b-4220922e1cb7

Şanlıurfa’da Kamyonun Çarptığı Yaşlı Adam Öldü Şanlıurfa’da Kamyonun Çarptığı Yaşlı Adam Öldü

Polat, atılacak bu adımların sonucunda ülkenin ürettiği katma değeri dışarıya vermek yerine Ortadoğu ve dünya pazarlarında katma değer elde edeceğini ifade etti. Konuyla ilgili olarak Şanlıurfa milletvekillerine ve yetkililere adım atmaları çağrısında bulundu.

(Haber Merkezi)