İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, Büyük Birlik Partisi'nin 31. kuruluş yıl dönümü etkinliğine katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Programda konuşan Kurum, "Yarı zamanlı değil, İstanbul'a tam zamanlı hizmet edeceğiz. Boş zamanlarında belediyeye uğrayan anlayışlar olmayacak. Milletin her zor anında yanında olanlardan olacağız," dedi.

Murat Kurum, Büyük Birlik Partisi'nin kuruluş yıl dönümünde yaptığı konuşmada, şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nu rahmetle anarak, Türk milletinin gönlünde yaşayacağını belirtti. İstanbul'daki sorunlara dikkat çeken Kurum, trafik çilesi, deprem hazırlıkları ve sosyal belediyecilik konularında projeleri olduğunu söyledi.

İBB Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul'un Geleceğine Dair Vizyonunu Paylaştı İBB Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul'un Geleceğine Dair Vizyonunu Paylaştı

İstanbul'da geçen beş yılın bir kayıp olduğunu ifade eden Kurum, "2019 ve 2024 yılları arasında geçen zaman İstanbul için kaybedilmiş zamandır. Son beş sene, aziz İstanbul'un tahribat döneminden başka bir şey değildir. Geçmekte olan 1825 gün, İstanbul'un 'Fetret Devri' olarak tarihe kaydedilecektir. 31 Mart akşamı İstanbul'u fetret devrinden hep beraber kurtaracağız," diye konuştu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise İstanbul'un terör örgütlerinin uzantıları tarafından yönetilmesine tahammül edilemeyeceğini belirterek, Cumhur İttifakı'nın birlikte kazanıp birlikte yöneteceğini vurguladı. Destici, Murat Kurum'un hepimizin adayı ve başkanı olacağını ifade etti.

Kaynak: (Haber Merkezi)