İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, PKK terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonlar hakkında açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından duyuruda bulunan Bakan Yerlikaya, 28 ilde 4.731 timden oluşan 61.500 jandarma personeliyle gerçekleştirilen operasyonlarda, PKK elemanlarının kış aylarında barınmak için hazırladıkları mağara ve sığınakların imha edildiğini belirtti.

Operasyonların hangi illerde gerçekleştirildiğini paylaşan Bakan Yerlikaya, Siirt, Şırnak, Van, Bitlis, Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Diyarbakır, Mardin, Batman, Ağrı, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Tokat, Rize, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Muş ve Sivas'ta operasyonların düzenlendiğini ifade etti.

Operasyonlar sonucunda 11 adet büyük mağara ve sığınak imha edildi. Ayrıca 37 kg patlayıcı madde, 12 adet mayın ve el yapımı patlayıcı, 27 adet piyade tüfeği, 1 adet keskin nişancı tüfeği, 12 adet tabanca, 17 adet av tüfeği, 10.135 adet mühimmat, 10 adet el bombası, 6 adet elektrikli fünye, 171 adet tüp ile birlikte çok sayıda gıda, yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Irak’ın Kuzeyinde Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi Irak’ın Kuzeyinde Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi
Kaynak: (İLKHA)