İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Erzincan Kemah kırsalında gerçekleştirilen operasyonda, arananlar listesinde bulunan 2 PKK üyesinin öldürüldüğünü açıkladı. Terör örgütünün gri ve yeşil kategorilerinde yer alan bu üyeler, Türkiye'nin güvenliği için önemli bir tehdit oluşturuyordu.

Erzincan Kemah kırsalında İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen Kahramanlar-28 Operasyonu kapsamında, güvenlik güçleri teröristlerle sıcak temas sağladı. Operasyon, komandolar ve güvenlik korucu timlerinin başarılı çalışmasıyla gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesinde yeşil kategoride yer alan Aras Digor kod adlı Yunus Babayiğit ve gri kategoride yer alan H.G. isimli teröristlerin, daha önce gerçekleştirdikleri saldırılar ortaya çıktı. Yunus Babayiğit'in üç güvenlik görevlisini şehit ettiği ve beş güvenlik görevlisini yaraladığı, ayrıca altı eylemin talimatını verdiği belirlendi. H.G. isimli teröristin ise bir vatandaşı şehit ettiği, bir güvenlik görevlisini yaraladığı altı eyleme katıldığı tespit edildi.

Meteoroloji’den Kuvvetli Sağanak Yağış Uyarısı Meteoroloji’den Kuvvetli Sağanak Yağış Uyarısı

Kaynak: (Haber Merkezi)