İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, PKK terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda önemli bir başarı elde edildiğini açıkladı. Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 8 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda PKK'ya ait 21 mağara ve sığınak imha edildiğini belirtti. Operasyonlar, terör örgütünün kış aylarında barınma ve saklanma amacıyla kullandığı bölgeleri hedef aldı.

Meteoroloji Uyardı: Yağış ve Fırtına Devam Ediyor! Meteoroloji Uyardı: Yağış ve Fırtına Devam Ediyor!

"Kahramanlar" operasyonu adı altında gerçekleştirilen operasyonlar, Şırnak, Hakkari, Van, Bitlis, Bingöl, Tunceli, Erzurum ve Kars illerinde yoğunlaştı. Bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin kırsal bölgelerde hazırladığı mağara ve sığınaklar, güvenlik güçlerinin kararlı müdahalesiyle imha edildi.

Operasyonlarda ele geçirilenler arasında önemli mühimmat ve silahlar bulunuyor. Bir adet uçaksavar, sekiz adet AK-47 piyade tüfeği, 26 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 28 adet RPG-7 roketatar sevk fişeği, iki adet 3 kg TNT (bombalı eylem düzenekleriyle birlikte imha edildi), üç adet M1 piyade tüfeği, dört adet makinalı tüfek, üç adet el bombası, üç adet EYP (jandarma, polis ve askerlerin geçiş güzergahlarına yerleştirilmek için hazırlanan), 9.838 adet mühimmat, 35 adet tüp, beş adet telsiz ile birlikte çok sayıda gıda, yaşam, sağlık malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi.

(Haber Merkezi)