İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, emniyet ve jandarma trafik ekiplerinin 30 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirdiği trafik denetimlerinin sonuçlarını paylaştı.

Bir haftalık süre zarfında 2 milyon 540 bin 665 araç denetlendi. Bakan Yerlikaya, ışıklı ya da sesli uyarı işareti bulunan cihazları (çakar), mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak kullanan 260 sürücüye işlem yapıldığını kaydetti.

Bakan Yerlikaya, hız ihlalinde bulunan 114 bin 82, periyodik muayenesi yaptırılmamış 23 bin 684, emniyet kemeri kullanmayan 15 bin 872, sürücü belgesiz araç kullanan 15 bin 620 ve zorunlu mali sorumluluk sigortası bulunmayan 9 bin 423 olmak üzere diğer işlemlerle birlikte toplam 409 bin 987 araç ve sürücüye işlem yapıldığını aktardı.

Trafik kurallarına harfiyen uyma, aşırı hız yapmama ve emniyet kemeri takmayı ihmal etmeme konularında uyarılar yapan Ali Yerlikaya,  "Yolculuklar, sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Lütfen aklımızdan çıkartmayalım." dedi.

RTÜK Başkanı Şahin: Örf ve Adetlere Aykırı Yapımlarla Mücadele Sürecek RTÜK Başkanı Şahin: Örf ve Adetlere Aykırı Yapımlarla Mücadele Sürecek

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı