İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Muğla'da faaliyet gösteren ve elebaşılığını Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici'nin yaptığı "Germiciler" organize suç örgütüne yönelik büyük bir operasyonun gerçekleştirildiğini duyurdu. Operasyon, "Kafes" adıyla anıldı ve örgüte ait önemli bir darbe vuruldu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda operasyonun detaylarını paylaştı. Operasyon kapsamında örgüt lideri Hakan Germici ve 10 diğer şüpheli tutuklandı. Bu başarılı operasyon ile "Germiciler" organize suç örgütünün etkinliği önemli ölçüde engellendi.

"Kafes" operasyonunda ortaya çıkan deliller, organize suç örgütünün faaliyetlerinin çeşitli alanlarda olduğunu gösterdi. Örgütün internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları üzerinden gerçekte sahibi olmadıkları araçları sahibiymiş gibi göstererek ilan verdikleri, sahte tapu ve kimliklerle sahibi olmadıkları evleri satmaya çalıştıkları ve sahte satılık eşya ilanlarıyla nitelikli dolandırıcılık yaptıkları belirlendi.

Bu çarpıcı operasyon, organize suçla mücadeledeki kararlılık ve başarının bir göstergesi olarak dikkat çekiyor. İçişleri Bakanlığı ve güvenlik birimlerinin koordineli çalışmasıyla gerçekleştirilen operasyonlar, hukukun üstünlüğünü ve vatandaşların güvenliğini sağlama konusundaki kararlılığı bir kez daha ortaya koyuyor.

Çekme Belgesi Nasıl İptal Edilir? Çekme Belgesi Nasıl İptal Edilir?

(Haber Merkezi)