Patent Başvurularında Yeni Ücretler Belli Oldu: İşte 2024 Tarifesi Patent Başvurularında Yeni Ücretler Belli Oldu: İşte 2024 Tarifesi

İçişleri Bakanlığı, büro personeli, mühendis, avukat, teknisyen ve daha birçok pozisyon için bin 608 sözleşmeli personel alımı yapacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, başvuru yapacak adayların 2022 KPSS (B) Grubu sınavına girmiş olmaları ve en az 60 ve üzeri KPSS puanı almış olmaları gerekmektedir. Adaylar, 22-26 Nisan tarihleri arasında e-devlet üzerinden başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru yapacak adayların 2022 KPSS (B) Grubu'ndan en az 60 ve üzeri puan almış olmaları gerekmektedir. Başvurular, 22-26 Nisan tarihleri arasında e-devlet üzerinden gerçekleştirilecek. Adaylar, tercih sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının en fazla 4 katı aday arasında değerlendirileceklerdir.

İlan kapsamında büro personeli, mühendis, avukat, teknisyen, tekniker, destek personeli, mimar, arşiv uzmanı, çağrı karşılama personeli, programcı ve koruma/güvenlik görevlisi gibi farklı pozisyonlar için başvurular kabul edilecektir. Başvuracak adayların ilgili pozisyonlara uygun niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Kaynak: (İLKHA)