İçişleri Bakanlığı, ülke genelinde güvenlik ve halkın huzurunu tehdit eden ruhsatsız silah taşıyanlar ve silah kaçakçılarına karşı büyük bir operasyon düzenledi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yapılan operasyonların sonuçlarını sosyal medya hesabından duyurarak kamuoyunu bilgilendirdi.

MERCEK-4 adı verilen operasyonlar, 73 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Operasyonlar kapsamında toplamda 697 ruhsatsız tabanca, 25 uzun namlulu tüfek, 54 kurusıkı tabanca ve 115 ruhsatsız av tüfeği olmak üzere 891 adet silah ele geçirildi. Bu başarılı operasyonlar sayesinde 1127 şüpheli şahıs da gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı paylaşımda organize suç örgütlerinin ve onlara silah temin edenlerin peşinde olduklarını ve adaletin sağlanması için kararlılıkla çalıştıklarını vurguladı. Operasyonlar, Türkiye'nin farklı bölgelerindeki İl Jandarma Komutanlıkları ve İl Emniyet Müdürlükleri tarafından koordineli bir şekilde gerçekleştirildi.

MERCEK-4 operasyonları, İstanbul, Adana, İzmir, Antalya, Ankara, Samsun, Bursa, Mersin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kocaeli, Gaziantep, Konya, Sakarya, Osmaniye, Hatay, Manisa, Tokat, Balıkesir, Kayseri, Kahramanmaraş, Trabzon, Aydın, Elazığ, Çorum, Şırnak, Batman, Bingöl, Malatya, Mardin, Ordu, Tekirdağ, Uşak, Edirne, Muğla, Niğde, Adıyaman, Denizli, Erzurum, Kastamonu, Kırıkkale, Muş, Rize, Ağrı, Afyonkarahisar, Amasya, Çanakkale, Düzce, Eskişehir, Giresun, Karabük, Nevşehir, Sivas, Bitlis, Burdur, Kütahya, Aksaray, Ardahan, Bartın, Bayburt, Bolu, Erzincan, Gümüşhane, Kars, Van, Yalova, Yozgat, Bilecik, Çankırı, Hakkâri, Isparta, Kilis ve Siirt illerinde gerçekleştirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak ve Suriye'nin Kuzeyinde 7 PKK'lıyı Etkisiz Hale Getirdi Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak ve Suriye'nin Kuzeyinde 7 PKK'lıyı Etkisiz Hale Getirdi

(Haber Merkezi)

Editör: Mehmet Şah AKAYDIN