Türkiye'nin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid A. Al-Falih ile İstanbul'da bir araya geldi. Görüşme, ülkeler arasındaki ekonomik ilişkilerin daha da güçlendirilmesi ve ortak yatırım fırsatlarının değerlendirilmesi amacıyla gerçekleşti.

Irak, Türkiye'nin İhracat Artışında Zirveye Oturdu Irak, Türkiye'nin İhracat Artışında Zirveye Oturdu

Kacır, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, görüşme hakkında şu ifadeleri kullandı: "Suudi Arabistan'ın 2030 Vizyonu ile Milli Teknoloji Hamlemizin kesişim alanlarında karşılıklı yatırımların artırılması, sanayi sektörlerimizin entegrasyonu ve dijital ekonomi, girişimcilik ve inovasyon alanlarında iş birliğinin ilerletilmesi için çalışacağız."

İki ülke arasındaki iş birliğinin daha da derinleştirilmesi ve ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla yapılan görüşme, geleceğe yönelik ortak adımların belirlenmesine zemin oluşturdu.

Suudi Arabistan ve Türkiye'nin, bölgesel kalkınma ve ekonomik büyüme alanlarında ortak çıkarları bulunuyor. Bu doğrultuda yapılan görüşmelerin, her iki ülkenin ekonomik ve ticari potansiyelini daha etkin bir şekilde değerlendirmesine katkı sağlaması bekleniyor

Editör: Mehmet Şah AKAYDIN