İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, sosyal medya platformlarında yayılan "Netanyahu'dan açıklama: 2 milyar dolar karşılığında 1 milyon Filistinlinin Türk vatandaşı olması, Türkiye'de yaşaması konusunda Erdoğan ile anlaştık" şeklindeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın böyle bir görüşmesi olmadığı ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun böyle bir açıklama yapmadığı vurgulandı. İddiaların tamamen uydurma olduğu belirtildi.

Son günlerde bazı sosyal medya hesaplarında yayılan ve hızla yayılan iddiaya göre, Türkiye'nin 2 milyar dolar karşılığında 1 milyon Filistinliye vatandaşlık verme anlaşması yapıldığı iddia ediliyordu. Ancak İletişim Başkanlığı'nın yaptığı açıklama ile bu iddianın gerçeği yansıtmadığı net bir şekilde ortaya konulmuş oldu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan 15 Temmuz Mesajı: Milli İrade Güçlenerek Varlığını Sürdürecek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan 15 Temmuz Mesajı: Milli İrade Güçlenerek Varlığını Sürdürecek

Kaynak: (İLKHA)