İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Türkiye'ye 750 bin Gazzelinin alınması karşılığında ihtiyacı olan döviz sağlanacak." iddiasının doğru olmadığını açıkladı. ABD ve İsrail'in, Gazze halkının tahliyesi ve çatışmanın durdurulması amacıyla Körfez ülkeleri, Mısır ve Türkiye ile görüşmeler yaptığına dair iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Çekme Belgesi Nasıl İptal Edilir? Çekme Belgesi Nasıl İptal Edilir?

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, Gazze'deki ağır bombardımanın acilen sona erdirilmesi, sivillerin zarar görmemesi, insani yardımların kesintisiz olarak Gazze'ye ulaştırılması ve sivillerin yerinden edilmesinin önlenmesi için çabaların devam ettiği vurgulandı.

Gazze'deki sivillerin yerinden edilmesiyle ilgili herhangi bir yaklaşımın kabul edilmediği belirtilen açıklamada, söz konusu iddianın asılsız olduğu ve kamuoyunun bu tür yanlış bilgilere itibar etmemesi gerektiği vurgulandı.

İletişim Başkanlığı, dezenformasyonla mücadele kapsamında kamuoyunu doğru bilgilendirme görevini sürdürdüğünü ve asılsız iddialara karşı etkin bir şekilde mücadele edildiğini ifade etti.

(İLKHA)