İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye İş Bankası sponsorluğunda düzenlenen 45. İstanbul Maratonu'na katıldığı sırada eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açıklamalarda bulundu.

38. Olağan Kurultay'ın Divan Başkanı olarak görev yapan İmamoğlu, kurultayın sona ermesinin ardından Kılıçdaroğlu'nu arayarak helallik isteyeceğini belirtti. İmamoğlu, "Partimizin büyüğüdür" ifadesini kullanarak Kılıçdaroğlu'na olan saygısını ve takdirini dile getirdi.

İmamoğlu, maraton öncesinde yaptığı açıklamada, kurultayın önemli bir an olduğunu ve kendisinin de bu süreçte önemli bir görev üstlendiğini vurguladı. İstanbul'un 100. yılına denk gelen maratona katılmak için erken saatlerde İstanbul'a geldiğini ve ardından Ankara'ya döneceğini söyledi.

İmamoğlu, "4-5 Kasım benim için önemli tarihi anlardan biri oldu" diyerek, Kemal Kılıçdaroğlu ile dün akşam yüz yüze görüştüğünü ve bugün de divan görevinin sona ermesiyle birlikte kendisini arayacağını ifade etti. İmamoğlu, helallik istemek amacıyla Kılıçdaroğlu ile yapacağı görüşmenin önemine vurgu yaptı.

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda genel başkanlık seçimi ikinci tura kalmış ve Manisa Milletvekili Özgür Özel genel başkan seçilmişti. İkinci tur oylamasında Özgür Özel, 812 oy alarak genel başkanlık görevine seçilen isim olmuştu. Kemal Kılıçdaroğlu ise 536 oy almıştı.

HÜDA PAR’dan yerel seçimlere hazırlık: Aday adaylığı başvuruları başladı HÜDA PAR’dan yerel seçimlere hazırlık: Aday adaylığı başvuruları başladı

(Haber Merkezi)