Türkiye ve Meksika Arasında Önemli Diplomatik İlişki Türkiye ve Meksika Arasında Önemli Diplomatik İlişki

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve AKP-MHP ortak adayı Murat Kurum arasında seçim öncesi yaşanan vaat tartışması gerginleşiyor. Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı'nın test sürüşü sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Murat Kurum'un projelerini değerlendirerek, "Büyük bir kısmının kes, kopyala, yapıştır gibi olması ilginç" şeklinde konuştu.

İmamoğlu, "Biz neticede 5 yılı bile dolmamış bir yönetimken, bu şehri 20 yıla yakın yönetmiş bir anlayışın bugün bizim projelerimiz üzerinden proje açıklamak zorunda kalması ve İstanbul’a çağ atlatacak diye söyledikleri Kanal İstanbul’u hiç ağzına bile almaması bugün baktığımızda yine halkı aldatmaya yönelik bir yolculuğu tarifliyor" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'nun eleştirilerine yanıt gecikmedi. AKP ve MHP'nin ortak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, İmamoğlu'nu "yarı zamanlı belediyecilik yapmakla" suçlayarak, "Bizi takdir edecek millettir" dedi. Kurum, projelerinin "kopyala-yapıştır" olmadığını savundu ve "Bizi takdir edecek millettir" şeklinde konuştu.

Kaynak: (Haber Merkezi)