Apple, iPhone’lar için iOS 17.1.1 güncellemesini 7 Kasım’da gece saatlerinde kullanıcılarına sundu. Güncelleme, iOS 17.1 güncellemesinin ardından gelen ikinci küçük güncelleme oldu. iOS 17.1 güncellemesi, AirDrop, Bekleme Modu ve Apple Müzik gibi yeni özellikler getirmişti.

Depremzedelere Sağlıkta Müjde Depremzedelere Sağlıkta Müjde

Bir süredir bazı sorunları sosyal medyadan dile getiren İPhone kullanıcıları uzun zamandır bu yeni güncellemeyi bekliyordu. Apple dün gece saatlerinde iOS 17.1.1 güncellemesini yayınladı. Şimdi bu güncellemenin çözdüğü sorunlara ve getirdiklerine bakalım.

BMW KABLOSUZ ŞARJ VE HAVA DURUMU KİLİT EKRANI SORUNLARI ÇÖZÜLDÜ

ios-17.1-beta-3-yayinlandi-iste-yenilikler

iOS 17.1 güncellemesi, geçtiğimiz haftalarda yayınlanmış ve çok ses getirmişti. AirDrop, Bekleme Modu ve Apple Müzik gibi önemli özellikler bu güncelleme ile getirmişti. Ama sonrasında bazı hatalar çıkmaya başladı.  iOS 17.1.1 güncellemesinde daha çok bu hata düzeltmelerine odaklanıldı. Güncelleme notlarında, BMW kablosuz şarj sorununun giderildiği belirtildi. Bu sorun, iPhone 15 modellerinde kablosuz şarj sonrasında Apple Pay ve diğer NFC özelliklerinin çalışmamasına neden oluyordu. Yeni güncelleme paketiyle bu sorun da ortadan kaldırılmış oldu.

Güncelleme ayrıca, Hava Durumu kilit ekranı araç takımındaki bir hatayı da düzeltti. Bu hata, araç takımının yanlış konum bilgisi göstermesine veya güncellenmemesine sebep oluyordu. Güncelleme ile araç takımı daha doğru ve güncel bilgiler sunmaya başladı.

KAPANMA SORUNU DA ÇÖZÜLDÜ

Güncelleme notlarında, WiFi bağlantısı ve iPhone’ların gece beklenmedik şekilde kapanmasıyla ilgili sorunlara değinilmedi. Ancak bazı kullanıcılar, güncelleme sonrasında bu sorunların da çözüldüğünü bildirdiler. Apple, bu sorunları resmi olarak çözen bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

Apple, iOS 17.2 ve iPadOS 17.2 güncellemelerini de test etmeye devam ediyor. Bu güncellemeler, Apple’ın yepyeni uygulaması Journal ile gelecek. Journal, kullanıcıların fotoğraf, video, ses, metin ve emoji gibi içerikleri bir araya getirerek kişisel günlükler oluşturmasını sağlayacak. iOS 17.2 ve iPadOS 17.2 güncellemelerinin aralık ayı içinde yayınlanması bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi