Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya'da: 8. Hükümetler Arası Zirve İçin Madrid'de Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya'da: 8. Hükümetler Arası Zirve İçin Madrid'de
 

Tahran'da düzenlenen cenaze merasiminin ardından taziyeler kabul edildi. Merasimin ardından Yılmaz ve Fidan, İran Cumhurbaşkanı Vekili Muhammed Muhbir ve İran Hükümeti yetkililerine taziyelerini ilettiler.

Yılmaz, sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklamasında,

Cevdet Yılmaz'ın, sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Elim helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden merhum İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan için Tahran'da düzenlenen resmi taziye merasimine, ülkemizi temsilen Dışişleri Bakanımız Sayın Hakan Fidan ile katıldık. İran Cumhurbaşkanı Vekili Sayın Muhammed Muhbir ve İran Hükümeti yetkililerine, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve milletimizin en derin taziye dileklerini sunarak dayanışma duygularımızı ifade ettik. Elim kazanın hemen akabinde Türkiye olarak arama kurtarma faaliyetlerine verdiğimiz destekten dolayı, İran Cumhurbaşkanı Vekili Sayın Muhammed Muhbir, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve milletimize şükranlarını ifade etmişlerdir. Bu zor günlerde, İran hükümeti ve halkı ile dayanışmamızı en üst seviyede sürdürmeye devam edeceğiz. Komşumuz, dost ve kardeş İran halkına ve hükümetine tekrar başsağlığı diliyoruz." ifadelerin kullandı.

Kaynak: (İLKHA)