İş sahibi olmak isteyenler ve iş değiştirmek isteyenler için Türk Hava Yolları’ndan (THY) dikkat çeken işe alım duyurusu geldi. Söz konusu duyuruda yer alan bilgilere göre belirtilen alımlarda işe alınanlar hem ülke ülke uçacak hem de 35 bin TL maaş alacak. THY’nin duyurduğu işe alım ilanlarında aranan kriterler neler?

THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, 2024 yılında kadın ve erkek kabin memuru alacaklarını duyurdu. Sosyal medya hesabından soruları yanıtlayan Ahmet Bolat, THY bünyesinde çalışmak isteyenler için müjdeyi verdi. Söz konusu alımlarda maaş aralığı ise 28.000 TL ile 35.000 TL arasında belirleniyor. Peki THY alımlarında aranan şartlar neler? İşte detaylar…

35.000 TL MAAŞ FIRSATI

Çalışma hayatına atılmak veya iş değiştirmek isteyenler için Türk Hava Yolları’ndan (THY) heyecanlandıran bir duyuru geldi. Sosyal medya hesabından soruları yanıtlayan THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, 2024 yılında kadın ve erkek kabin memuru alınacağını duyurdu. THY bünyesinde çalışmaya başlayan hosteslerin 28.000 TL maaş ile başladığı biliniyor.

THY bünyesinde çalışmaya başlayan hostesler 28.000 TL maaş ile başlıyor ve ilerleyen dönemlerde yükselen hostesler 35.000 TL maaş alıyor. Öte yandan maaş tutarları, çalışanların medeni durumları ve tecrübelerine göre değişiklik de gösteriyor.

THY İŞE ALIM ŞARTLARI NE?

thy-kabin-memuru-234769

Türk Hava Yolları tarafından yapılan 2024 işe alımlarında aranan şartlar da belli oldu. Buna göre söz konusu şartlar şöyle:

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi Mayıs 2024’te Arttı Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi Mayıs 2024’te Arttı

●     Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak (Mavi kartlılar da başvuruda bulunabilecek)

●     01.01.1983 - 31.12.2003 tarihleri arasında doğmuş olmak

●     En az lise mezunu olmak

●     İleri seviyede İngilizce biliyor olmak

●     Adli Sicil Kaydının ve Adli Sicil Arşiv Kaydının olmaması

●     Daha önce THY ve iştirakleri ile diğer işyerlerinden disiplinsizlik veya sağlık sorunları nedeniyle ayrılmamış olmak.

Kaynak: (Haber Merkezi)