Siyonist işgal rejimi, Gazze'yi 32 gündür ablukaya alarak sivillerin yaşamını olumsuz etkileyen ve onlara yönelik saldırılarına devam ediyor. Bugün ise işgalciler, Gazze'nin kuzeyinde yer alan Endonezya Hastanesinin çevresini ikinci kez bombalayarak sivil halkı hedef aldı.

Gazze'de yaşanan soykırımı gerçekleştiren işgal rejimi, insanlık dışı saldırılarını hastaneler gibi insanların tedavi ve korunma amacıyla sığındığı yerlere yönlendiriyor. Endonezya Hastanesi de işgalcilerin hedefi haline geldi ve bugün ikinci kez bombalanarak hastanenin çevresinde panik ve korku yaratıldı.

İşgal rejiminin Gazze'yi sürekli bombalaması sonucunda birçok sivil hayatını kaybetti, yüzlerce kişi yaralandı ve altyapıda büyük hasar meydana geldi. Hastanelerin saldırıya uğraması, Gazze'deki sağlık sistemini daha da zor duruma sokarak tedavi imkanlarını kısıtlıyor ve insanların yaşamını tehlikeye atıyor.

Uluslararası toplumun sessizliğine rağmen işgal rejimi, Gazze'deki insanlara yönelik saldırılarını sürdürüyor. BM tarafından kabul edilen insan hakları ilkeleri ve uluslararası hukuka aykırı olarak gerçekleştirilen bu saldırılar, sivil halkın güvenliğini ve yaşam hakkını ciddi şekilde ihlal etmektedir.

Almanya’da Vatandaşlık İçin İsrail Şartı Almanya’da Vatandaşlık İçin İsrail Şartı

Gazze'de bulunan Endonezya Hastanesinin çevresinin ikinci kez bombalanması, işgal rejiminin sivil halkı hedef alan saldırılarını ve insanlık dışı uygulamalarını bir kez daha gözler önüne sermektedir.

(İLKHA)