Gazze Şeridi'nde işgalci rejimin 39 gündür süren soykırımının ardından işgalci esirlerin aileleri ve destekçileri, intikam için harekete geçti. Esir takası talebiyle işgal altındaki Tel Aviv'den Batı Kudüs'e doğru yürüyüşe başlayan kalabalık grup, adaletin sağlanması ve işgalci Netanyahu'ya karşı tepkilerini dile getirmek için bir araya geldi.

Tel Aviv'deki "Rehine Meydanı" adını verdikleri alandan harekete geçen işgalci esir aileleri, yaklaşık 55 kilometrelik bir yolculukla Batı Kudüs'teki sözde Başbakanlık Ofisi'ne ulaşmayı hedefliyor. Yolculukları öncesinde Tel Aviv'de bir basın açıklaması yapan aileler, işgal rejimiyle yüzleşme ve adalet taleplerini dile getirdi.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’den Putin’in Ateşkes Şartlarına Sert Tepki NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’den Putin’in Ateşkes Şartlarına Sert Tepki

İşgalci esir aileleri, geniş çaplı bir esir takası anlaşması talep ettiklerini vurgulayarak, Gazze'deki yakınlarının yaşadığı zorlu koşulların artık dayanılmaz hale geldiğini ifade etti. İşgalci rejimin 39 gündür süren aralıksız bombardımanları sonucunda zamanın giderek tükendiğini belirten aileler, sözde Başbakan Binyamin Netanyahu ve Savaş Kabinesi'nden cevap beklediklerini duyurdu.

Kaynak: (İLKHA)