İşgalci Siyonist rejim, Gazze'ye yönelik soykırım saldırılarının 30. gününde vahşi bir şekilde bombardımana devam ediyor. Bu akşam saatlerinde gerçekleşen saldırılarda birçok nokta işgal uçakları tarafından bombalanırken, onlarca kişi şehit oldu ve yaralandı. Ayrıca, Gazze'nin iletişim ve internet hizmetleri de tamamen kesildi.

Gazze Sağlık Bakanlığı, işgal uçaklarının Gazze Şeridi'nde gerçekleştirdiği katliamları teyit ederek onlarca şehit verildiğini açıkladı. Sivil kaynaklar ise işgal uçaklarının yoğun hava saldırıları düzenlediğini ve sadece bir saat içinde 100'den fazla bombardıman gerçekleştirdiğini bildirdi. Bu bombardımanların çoğunun Gazze Şehri ve Şifa Hastanesi çevresine odaklandığı belirtildi.

Gazze'deki saldırılar, kamptaki bir yerleşim alanının bombalanmasıyla başladı ve çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan çok sayıda şehidin Şifa Hastanesi'ne ulaşmasına neden oldu. Saldırılar Gazze Hastaneleri çevresi, El-Zaytun mahallesi, El-Sabra, El-Rimal, El-Rimal El-Canubi, sahil, El-Safina, El-Meştal, Ensar Kompleksi, Şeyh Aclin, Tel Al-Hawa ve Gazze Şehri ve çevresindeki diğer mahalleler ve bölgeleri etkiledi.

İşgal uçaklarının Deyr el-Balah'ta birçok evi bombalamasının ardından Mescid-i Aksa Şehitleri Hastanesi'ne 15 şehit ulaştığı bildirildi. Yerel medya, iletişim eksikliği nedeniyle ambulansların sinyal alamadığını ve hareket edemediğini, bu nedenle şehit ve yaralıların sivil araçlar ve kamyonlarla hastaneye getirildiğini belirtti.

İşgal uçaklarının Gazze Şeridi'nin kuzeyinde bir apartman dairesini bombalaması sonucunda ise çok sayıda kişinin daha şehit olduğu kaydedildi. Bu saldırılarla birlikte Gazze'de iletişim ve internet hizmetleri tamamen kesildi.

İngiltere, Gazze’ye Casus Uçaklarını Gönderiyor İngiltere, Gazze’ye Casus Uçaklarını Gönderiyor

İşgalci Siyonist rejimin Gazze'ye yönelik vahşi saldırıları sonucunda binlerce kişi vahşice katledildi. 30 günlük süre boyunca devam eden saldırılar sonucunda 10 bine yakın kişi hayatını kaybederken, 25 bin kişi yaralandı. Şu anda 2 bin 500 kişinin enkaz altında kayıp olduğu belirtilirken, saldırılar nedeniyle 1,6 milyon kişi yerinden oldu ve 250 bin konut tamamen veya kısmen yıkıldı.

(İLKHA)