Batı Şeria'nın farklı bölgelerine düzenlenen saldırılar sonucunda, işgalci siyonistler 2'si çocuk olmak üzere en az 40 Filistinliyi alıkoydu. Filistin Esirler Cemiyeti, işgalci siyonistlerin Batı Şeria ve Kudüs'te gerçekleştirdiği saldırıların devam ettiğini bildirdi.

Filistin Esirler Cemiyeti, yazılı bir açıklama yaparak işgal altındaki Batı Şeria topraklarında meydana gelen saldırılara dikkat çekti. Açıklamada, işgalci siyonistlerin saldırıları sonucunda 2'si çocuk en az 40 Filistinlinin alıkoyulduğu belirtildi. Alıkonulan 20 Filistinlinin ise El Halil şehrinden olduğu ifade edildi.

Cemiyet ayrıca, İzzeddin el-Kassam Tugaylarının Aksa Tufanı operasyonunu başlattığı 7 Ekim tarihinden bu yana alıkonulan Filistinli sayısının 2 bin 470'e yükseldiğini aktardı. İşgalci siyonistlerin bölgede gerçekleştirdiği saldırıların devam etmesi uluslararası toplumun dikkatini çekiyor ve Filistinli sivil halkın güvenliğini tehlikeye atıyor.

Gazze'de Yıkılan Evlerin Enkazında Hayata Tutunan Gazzeliler Gazze'de Yıkılan Evlerin Enkazında Hayata Tutunan Gazzeliler

Dün de işgalci siyonistler, Batı Şeria'da gerçekleştirdikleri bir saldırıda 25 Filistinliyi alıkoymuştu. 

(İLKHA)