Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, siyonist rejimin Gazze'ye düzenlediği kara saldırısının başarısızlıkla sonuçlandığını ve işgalci güçlerin ağır kayıplar verdiğini duyurdu. Hamas sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, işgalci güçlerin saldırısının Filistin direnişinin pusularıyla püskürtüldüğü vurgulandı.

Açıklamada, işgalci güçlerin Gazze'ye karadan düzenlediği saldırının başarısızlıkla sonuçlanmasıyla birlikte düşman saflarında asker ve teçhizat açısından ağır kayıplar yaşandığı belirtildi. İşgalci güçlerin yaralı ve ölülerini tahliye etmek için helikopter kullandığı ifade edildi.

Hamas, Filistin direnişinin birçok cephede hazırladığı pusular sayesinde işgalci güçlerin saldırısının etkisiz hale getirildiğini ve düşmanın ağır kayıplar verdiğini açıkladı. Saldırı sırasında Filistin direnişi tarafından Kornet füzelerinin kullanıldığı belirtilirken, Hamas sözcüsü bir kez daha deneme yapmalarını beklediklerini ifade etti.

Somali’ye silah ambargosu kalktı! Dışişleri Bakanlığı’ndan sevinçli açıklama Somali’ye silah ambargosu kalktı! Dışişleri Bakanlığı’ndan sevinçli açıklama

Filistin halkının haklı direnişiyle işgalci güçlere karşı mücadelesinin kararlılıkla sürdüğü vurgulanan açıklamada, Hamas'ın Gazze'ye yönelik saldırılara karşı halkı savunmaya devam edeceği ve işgalci güçlere karşı direnişin süreceği belirtildi.