Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İŞKUR'un (Türkiye İş Kurumu) 2023 yılında 1 milyon 237 bin kişinin işe yerleştirilmesine aracılık ettiğini açıkladı. Bakan Işıkhan, sosyal medya platformlarından yaptığı paylaşımda İŞKUR'un geçen yıl elde ettiği başarıları paylaştı.

Bakan Işıkhan'ın paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

"Kamu istihdam kurumumuz İŞKUR, ülkemizin işgücü piyasasının en önemli aktörü olmaya devam ediyor. 2023 yılında; 1 milyon 237 bin 26 vatandaşımızın işe yerleştirilmesine aracılık ettik. 2 milyon 765 bin 984 bireysel görüşme gerçekleştirdik. 695 bin 536 işyeri ziyareti yaptık. İstihdama sağladığımız güçlü destekle iş arayan vatandaşlarımızın ve işverenlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz."

"Yılda 4 Kez Motorlu Taşıtlar Vergisi Alınacak" İddiası Yalanlandı "Yılda 4 Kez Motorlu Taşıtlar Vergisi Alınacak" İddiası Yalanlandı

Bakan Işıkhan'ın bu açıklamaları, İŞKUR'un Türkiye genelinde istihdam artırma ve iş arayanlar ile işverenleri buluşturma konusundaki etkin çalışmalarını vurguluyor. İŞKUR, işgücü piyasasındaki önemli rolü ile istihdam konusunda destek sağlamaya devam ediyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)