İslam İşbirliği Teşkilatı'na üye olan 57 İslam ülkesinin liderleri ve hükümet başkanları, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde yaşanan acil durumu ele almak üzere olağanüstü bir toplantı için bir araya gelecek. Toplantı, 11 Kasım Cumartesi günü Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da gerçekleşecek 8. Olağanüstü İslam Zirvesi kapsamında gerçekleştirilecek.

Suudi Arabistan'ın davetiyle düzenlenecek olan zirvede, İsrail'in Filistin halkına yönelik acımasız saldırıları ele alınacak. Üye ülkelerin temsilcileri, 9 Kasım Perşembe günü düzenlenen hazırlık toplantısında bir araya gelerek gelişmeleri değerlendirdi.

Katar'da Hamas ve İşgal Rejimi Arasında Uzun Vadeli Ateşkes Müzakereleri Başladı Katar'da Hamas ve İşgal Rejimi Arasında Uzun Vadeli Ateşkes Müzakereleri Başladı

Olağanüstü zirve, İslam ümmetinin merkezi davası olan Filistin meselesi ve Kudüs kentine ilişkin tehlikeli gelişmeleri ele almak amacıyla düzenleniyor. İsrail'in Gazze'ye yönelik devam eden acımasız saldırılarına karşı İslami bir duruş ve eylem geliştirmeyi hedefleyen zirve, İslam İşbirliği Teşkilatı üye ülkeleri arasında dayanışmayı güçlendirmeyi amaçlıyor.

(Haber Merkezi)