İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail'in Gazze'deki saldırılarının ardından hedef aldığı gazetecileri kasıtlı olarak susturmaya çalıştığını dile getiriyor. Altun, özellikle Filistinli muhabir Muhammed Ebu Hattab'ın trajik ölümünü vurgulayarak, "İsrail görevlerini ifa etmeye çalışan gazetecilere utanmadan saldırarak sahadan gelen gerçek sesleri susturmaya çalışıyor." dedi.

Muhammed Ebu Hattab, İsrail'in hain saldırısında ailesiyle birlikte hayatını kaybederken, bu alçak saldırının gazeteci Muhammed'in canlı yayına bağlanmasından sadece yarım saat sonra meydana geldi. İsrail, 7 Ekim'den bu yana yaklaşık 38 gazeteci meslektaşının ölümüne neden olmuş durumda, ki bu görülmemiş bir rakamdır. İletişim Başkanı, bu terörün durması gerektiğini ve batı dünyasının bu vahşete karşı çıkması gerektiğini vurguluyor.

Suriyeliler Türkiye'de Kalsın Genelgesine Yalanlama Suriyeliler Türkiye'de Kalsın Genelgesine Yalanlama

Gazze'deki İsrail saldırıları binlerce masumun ölümüne neden olurken, kayıp canların büyük çoğunluğunu çocuklar, kadınlar, yaşlılar, sağlık çalışanları ve gazeteciler oluşturuyor. Bu saldırılarla Gazzelilerin insandışılaştırılması büyük bir endişe kaynağı haline gelmiştir.

İsrail yetkililerinin basın özgürlüğü ve doğru bilgiye ulaşma hakkını hiçe saydığını belirten Altun, uluslararası toplumun bu saldırılara karşı sessiz kaldığını ifade etti. Ancak artık uluslararası toplumun, gazetecilere ve sivillere karşı yürütülen bu sistematik saldırılara karşı kayıtsız kalamayacağını söyledi.