İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin güneyinde bulunan Han Yunus şehrine yönelik hava saldırılarına devam ediyor. Aynı zamanda askeri araçlarla kente karadan da baskınlar düzenliyor. Görgü tanıklarının aktardığı bilgilere göre, şehre yapılan karadan saldırılarda patlama ve ağır makineli tüfek sesleri duyuldu.

İsrail Saldırılarında Gazze Şeridi'nde 200 Günde 34 Bin 183 Kişi Hayatını Kaybetti İsrail Saldırılarında Gazze Şeridi'nde 200 Günde 34 Bin 183 Kişi Hayatını Kaybetti

Hava bombardımanının yanı sıra İsrail askeri araçları, Han Yunus'un kuzey ve batısından şehir merkezine doğru ilerlemeye devam ediyor. Ancak saldırılar sonucunda meydana gelen can ve mal kaybıyla ilgili henüz detaylı bir bilgi bulunmamaktadır.

Bu saldırılar, İsrail ordusunun geçtiğimiz akşam Han Yunus kentinde bir binada meydana gelen patlamalar sonucu 3 askerin ölmesi ve 14 askerin yaralanması açıklamasından birkaç saat sonra gerçekleşti.

Gazze Şeridi'ndeki çatışmalarda, İsrail'in Gazze'yi işgal ettiği 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana binlerce Filistinli hayatını kaybetti. İsrail ordusu ise bu süre zarfında 585 askerinin öldüğünü duyurdu.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ve karadan baskınları devam ederken, çatışmaların sona ermesi ve barışçıl bir çözüm bulunması için uluslararası toplumun çabaları da sürmektedir.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı