İsrail basınında yer alan haberlere göre, Savunma Bakanlığına bağlı sistemlerin hacklendiği ve hassas bilgilerin sızdırıldığına dair endişeler yükseliyor. Bilgisayar korsanlarının elde ettiği bilgilerin çeşitli forumlarda satışa çıkarıldığı belirtilirken, olayın ciddiyeti ve olası sonuçları üzerinde endişeler artıyor.

Israel Hayom gazetesinin haberine göre, bilgisayar korsanları, Savunma Bakanlığına ait bilgisayarlara sızdıklarını ve "hassas bilgilere" ulaştıklarını duyurdu. Hackerların yayınladığı belgelerin Savunma Bakanlığına bağlı sözleşmelere ait olduğu ve çalınan bilgilerin 50 Bitcoin (3,3 milyon dolar) karşılığında satışa çıkarıldığı ifade edildi.

NATO sonuç bildirgesi yayımlandı NATO sonuç bildirgesi yayımlandı

Haberde, hackerların İsrail'den 500 Filistinli tutukluyu serbest bırakmasını istedikleri belirtilirken, bu taleplerin ciddiyetini vurgulayan endişe verici bir unsur olarak ön plana çıkıyor.

İsrail Savunma Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yapmayı reddederken, bazı güvenlik kaynakları bakanlığa ait sistemlerin hacklendiğini doğruladı. Ancak çalınan bilgilerin hassas olup olmadığıyla ilgili detaylı bir bilgi verilmedi.

Kaynak: (İLKHA)