İsrail'in Gazze'deki El-Megazi Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıda çoğu kadın ve çocuk olan en az 51 kişi hayatını kaybetti. İşgal güçleri ayrıca Ramallah, Cenin, Nablus ve Selfit kentlerine gece baskınları düzenledi. Lübnan'daki Hizbullah güçleri ise İsrail'in kuzeyinde işgalcilere ait bir eve toplanan İsrail askerlerini vurduğunu duyurdu. Kassam Tugayları ise Han Yunus'ta iki İsrail askeri aracını imha etti.

İsrail ordusu, Gazze'de acımasız bir abluka uygularken, El-Megazi Mülteci Kampı'na bir kez daha saldırarak sivillerin üzerine ölüm yağdırdı.

En az 51 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda çoğu kadın ve çocuk olan çok sayıda kişi ağır yaralandı. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, saldırının ardından hastanelerin ağır yaralılarla dolup taştığını ve acil servislerin kapasitesinin zorlandığını belirtti.

İsrail ordusu ayrıca Gazze'deki Endonezya Hastanesi çevresine en az 15 hava saldırısı düzenledi. Tel Ez-Zater bölgesinde su depolarının hedef alınması sonucu çevredeki evler su altında kaldı.

Gazze ve bölgedeki gelişmeler devam ediyor. Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerine düzenlenen gece baskınlarında İsrail askerleri ile direnişçi Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı. Beni Hassan beldesinde İsrail askerlerinin açtığı ateş ve zehirli gaz bombaları sonucu bir Filistinli yaralandı ve birçok kişi gazdan etkilendi. Ramallah'ın Bilayn ve Abud köylerine yapılan baskınlarda ise iki Filistinli yaralandı.

Suriyeliler Türkiye'de Kalsın Genelgesine Yalanlama Suriyeliler Türkiye'de Kalsın Genelgesine Yalanlama

israil-gazze-deki-el-megazi-multeci-kampi-na-16501796_1710_m.jpg-640x375

İsrail askerleri Cenin kentinin Hay Şarki ve el-Merah mahallelerinde de evlere baskın düzenleyerek daha önce tutuklu olan Muhammed Şihab es-Sanuri'yi gözaltına aldı.

Hamas Hareketi'nin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinin doğusunda iki İsrail askeri aracını imha ettiklerini duyurdu. Ayrıca Lübnan'daki Hizbullah güçleri, İsrail'in kuzeyinde yerleşimcilere ait bir eve toplanan İsrail askerlerini vurdu.

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ise Amerikan yönetimi ve saldırganlığı himaye eden ülkelerin, Gazze'deki "soykırım savaşı"nın sona ermesi çağrılarına kulak vermeleri gerektiğini ifade etti.

Durumun gelişmeleri takip edilmeye devam ediyor.

megazi-kampi-aa-2136118

(Haber Merkezi)