İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail'in sivillere karşı işlediği savaş suçlarına yönelik sert bir tepki gösterdi. Altun, İsrail'in sistematik savaş çığırtkanlığı ve dezenformasyon kampanyalarına rağmen Türkiye'nin barış için elinden gelen her şeyi yapmaya kararlı olduğunu vurguladı. Türkiye'nin Filistin'i asla terk etmeyeceğini belirtti.

Altun, siyonist Binyamin Netanyahu ve sözde Dışişleri Bakanı Eli Cohen'in, sivillere karşı işledikleri savaş suçlarından başka yöne çekme çabalarını eleştirerek, İsrail hükümetinin Filistinlilere yönelik saldırılar hakkında dezenformasyon yaydığını ifade etti. Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her zaman gerçekleri söylemekten çekinmediğini ve çekinmeyeceğini belirtti.

Suriyeliler Türkiye'de Kalsın Genelgesine Yalanlama Suriyeliler Türkiye'de Kalsın Genelgesine Yalanlama

Gazze'de yaşanan olaylara bir ayı aşkın süredir tüm dünyanın tanık olduğunu vurgulayan Altun, hiçbir dezenformasyonun gerçekleri gizleyemeyeceğini ifade etti. Netanyahu'nun, Filistinli sivilleri hedef alan anlamsız savaşıyla ilgili gerçekleri duymayı kaldıramayacağının açık olduğunu belirten Altun, İsrailli siyasetçilerin işgal, etnik temizlik ve savaş suçlarının sürdürücüleri olduğunu söyledi.

Altun, İsrail'in sistematik savaş çığırtkanlığı ve dezenformasyon kampanyalarına rağmen Türkiye'nin barış için kararlı bir şekilde hareket ettiğini ve Filistin'i asla terk etmeyeceğini vurguladı. İsrail'in sivillere karşı işlediği suçları kınadıklarını belirten Altun, dünya liderlerini adil ve hakkaniyetli bir barış için birleşmeye çağırdı. İsrail'in yalan ve iftiralarla Türkiye'nin liderliğine saldırarak gerçekleri gizleyemeyeceğini söyledi.

(Haber Merkezi)