Türkiye'de çöl tozu 1 hafta etkili olacak Türkiye'de çöl tozu 1 hafta etkili olacak

İstanbul Havalimanı'nda sabah saatlerinde meydana gelen olayda, bir kargo uçağı iniş sırasında yaşanan bir arıza sonucunda gövde üzerine indi. Pistin yarısına kadar sürüklenen uçak, durabildi ve hemen müdahaleye geçildi.

Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele Servisi (ARFF) ekipleri, uçağın pistten kaldırılması için yoğun bir çalışma başlattı. Vinçlerin kullanılmasıyla uçağın ön kısmı kaldırıldı ve çekicilerin yardımıyla uçak hangara götürüldü.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, olayın ardından yapılan çalışmaları başarılı bulduğunu ifade etti. Özellikle ekiplerin organize ve titiz çalışmasını öven Bakan Uraloğlu, kargo uçağının kaldırılmasının ardından pistin hassasiyetle temizlendiğini belirtti.

Bakan Uraloğlu, yaşanan olayın başladığı ilk andan itibaren hızlı ve etkili bir şekilde müdahale eden görevlileri takdir ederek, güvenlik önlemlerinin önemine vurgu yaptı. Ayrıca, kaza ve belalardan korunma dileklerini iletti.

Uçaktaki kargo yükünün boşaltılmasının ardından pistin inceleneceği ve uçuşa açılacağı belirtildi. Yaşanan olağanüstü durumda herhangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmazken, hızlı müdahalenin olası daha büyük bir felaketi önlediği kaydedildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı