İstanbul’un Pedallar Altında: TUR 2024’ün Büyük Finali

TUR 2024, Antalya’dan başlayıp, Ege’nin incileri Muğla, Aydın, Manisa ve İzmir’i geçtikten sonra, final etabı için İstanbul’a ulaştı.

Beşiktaş’tan Sultanahmet’e Son Sprint Yarışın 105,4 kilometrelik son etabı, Beşiktaş Meydanı’ndan saat 11.00’de başlayacak ve Sultanahmet Meydanı’nda son bulacak. Genel klasman, sprint, tırmanış ve Türkiye güzellikleri klasmanlarında lider olan sporcular, bu etap sonunda şampiyonluklarını ilan edecek.

Turkuaz Mayo Kimin Üzerinde Kalacak? Tur boyunca liderlik mayosu sürekli el değiştirdi. Dsm-Firmenich PostNL takımından Tobias Andresen ve Frank van den Broek, özellikle dikkat çekici performanslarıyla "turkuaz mayo"yu giyme başarısını gösterdiler.

Beşiktaş'ın Transfer Görüşmelerine Başladığı Ciro Immobile, İstanbul'a Geldi Beşiktaş'ın Transfer Görüşmelerine Başladığı Ciro Immobile, İstanbul'a Geldi

Etap Galibiyetleri ve Genel Klasman Liderleri

  • 1. Etap (Antalya): Fabio Jakobsen (Hollanda) - Dsm-Firmenich PostNL - 2:56:14
  • 2. Etap (Kemer-Kaş): Max Kanter (Almanya) - Astana Kazakistan - 4:43:16
  • 3. Etap (Fethiye-Marmaris): Giovanni Lonardi (İtalya) - Polti-Kometa - 3:24:57
  • 4. Etap (Marmaris-Bodrum): Tobias Andresen (Danimarka) - Dsm-Firmenich PostNL - 3:29:42
  • 5. Etap (Bodrum-Kuşadası): Tobias Andresen (Danimarka) - Astana - 4:18:12
  • 6. Etap (Kuşadası-Manisa): Frank van den Broek (Hollanda) - Dsm-Firmenich PostNL - 4:10:00

Bu heyecan verici yarışın final etabı, bisiklet severler için unutulmaz bir deneyim vaat ediyor. İstanbul, dünyanın dört bir yanından gelen bisikletçileri ağırlamaya hazır.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı