İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sözcü gazetesine verdiği röportajda sert açıklamalarda bulundu. AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'u eleştiren İmamoğlu, Tayyip Erdoğan ve AKP'nin zor durumda olduğunu ifade etti. İmamoğlu, "20 yıldır AK Parti'ye oy vermedim" diyen bir ismin aday yapılmış olmasının AKP'nin iç sıkıntılarını gösterdiğini belirtti.

Türkiye'nin Uluslararası İlişkilerinde Yeni Adımlar Türkiye'nin Uluslararası İlişkilerinde Yeni Adımlar

Özellikle Murat Kurum'un bakanlık döneminde İstanbul için ortaya koyduğu projeleri eleştiren İmamoğlu, "Kupon arazi, boş arazi rezerv alan, kamu arazisi rantı" gibi ifadelerle Kurum'un çalışmalarını sert bir dille eleştirdi. İmamoğlu, "İstanbul gibi bir dünya şehri çok net ifade edelim, 'temsilcilerle' yönetilemez. İstanbul bir komuta merkezidir ve İstanbul'a 'tam yol ileri' diyebilecek bir kaptan gerekir" şeklinde konuştu.

Kanal İstanbul projesine de değinen İmamoğlu, projenin bir buçuk yıldan fazla konuşulmadığını ve bu süreçte alım-satım işlemleri, iş sahiplerinin belirlenmesi gibi pek çok planlamanın kaşla göz arasında gerçekleştiğini ifade etti. Ayrıca, Tayyip Erdoğan'ın zor durumda olduğunu vurgulayan İmamoğlu, AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının seçimi, parti içindeki sıkıntıları yansıttığını dile getirdi.

Kaynak: (Haber Merkezi)