Dışişleri Bakanı Fidan: Mısır ve Türkiye'nin İşbirliği Büyük Fayda Sağlar Dışişleri Bakanı Fidan: Mısır ve Türkiye'nin İşbirliği Büyük Fayda Sağlar

İstanbul'un deprem riskine karşı hazırlıklı olması gerektiği gerçeği, Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum tarafından vurgulanıyor. Kurum, Ülke TV'deki canlı yayında, Çanakkale'deki depremin ardından İstanbul'daki deprem gerçeğini hatırlatarak, şehrin deprem konusunda hazırlıklı hale getirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Kurum, İstanbul'daki riskli bina stokunun bir an önce dönüştürülmesi gerektiğini belirtirken, Türkiye'nin deprem gerçeğiyle yaşamak zorunda olduğunu vurguluyor. Depremin terörle mücadele kadar önemli bir konu olduğunu ifade eden Kurum, projelerinin ve hayallerinin merkezinde deprem önlemlerinin olduğunu vurguluyor.

Muhalefeti eleştirerek, İstanbul'un deprem gerçeğiyle ilgili son 5 yılda hiçbir proje ortaya koyamadığını belirten Kurum, İstanbul'da kentsel dönüşümün mahalle mahalle yapılması gerektiğini savunuyor. Kurum, İstanbul için 100 bin yeni konut inşa edeceklerini ve kentsel dönüşüm projelerine hız vereceklerini söylüyor.

İstanbul'un en önemli sorunlarının başında ulaşımın geldiğini belirten Kurum, raylı sistemleri genişleteceklerini ve tünel projeleriyle şehrin trafiğini rahatlatacaklarını dile getiriyor. Ayrıca, otopark sorununa da çözüm getireceklerini ve tek sistemden taksi hizmeti sunacaklarını belirtiyor.

Seçim yarışında geride olduklarını ancak önlerinin açık olduğunu belirten Kurum, İstanbulluların desteğiyle büyük bir zafer kazanacaklarına inandığını ifade ediyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı