İYİ Parti Antalya İl Yönetim Kurulu üyesi Ali Deniz, Şükriye Yıldırımlar, Süleyman Arslan, Mehmet Günay, Fatma Yaşar Arslan ve Mustafa Eser, Kaleiçi Yat Limanı’ndaki bir restoranda basın toplantısı düzenledi.

İstifa edenler adına konuşan Ali Deniz, İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan ve ekibinin partiyi yönetemediğini ve Antalya’da iktidara talip olmadığını öne sürdü.

Deniz, “İktidara alternatif olmak için kurduğumuz ancak gelinen noktada Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan ve ekibinin kişilere kanalize olmuş yapısıyla İYİ Parti’nin özellikle Antalya’da iktidara talip olmadığını üzülerek görmekteyiz.” dedi.

Deniz, göreve geldikleri üye sayısının Antalya’da yüzde 50 azaldığını, il yönetim kurulunun 99 kişiden 40 kişiye düştüğünü, partiden istifa edenlerin de olduğunu belirtti.

Deniz, İYİ Parti Antalya milletvekillerine ulaşamadıklarını, görüşme gerçekleştiremediklerini de sözlerine ekledi.

İstifa Edenler Partiden Ayrılmayacak

İstifa edenlerden Süleyman Arslan ise İYİ Parti’nin kuruluş amacına ve değerlerine bağlı olduklarını, partiden ayrılmayacaklarını, ancak il yönetiminden istifa ettiklerini ifade etti.

Arslan, “Bizler İYİ Parti’nin kuruluş amacına ve değerlerine bağlıyız. Partimizden ayrılmıyoruz. Sadece il yönetiminden istifa ediyoruz. Partimizin Antalya’da başarılı olması için çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Otobüs ile Minibüs Çarpıştı: 1 Ölü, 16 Yaralı Otobüs ile Minibüs Çarpıştı: 1 Ölü, 16 Yaralı

Arslan, İYİ Parti Genel Merkezi’nden de kendilerine destek verilmesini beklediklerini dile getirdi.

Kaynak: (Haber Merkezi)