Ankara'da düzenlenen İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı'nın üçüncü turunda, genel başkanlık için yarışan isimler belli oldu. ATO Congresium'da gerçekleşen kurultayda, Grup Başkanı Koray Aydın ve Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, genel başkanlık için mücadele etti.

TBMM'de Yeni Dışişleri Teşkilatı Vakfı İçin Kritik Görüşmeler Başlıyor TBMM'de Yeni Dışişleri Teşkilatı Vakfı İçin Kritik Görüşmeler Başlıyor

Oylama sonuçlarına göre, 1159 geçerli oyun 611'ini alan Müsavat Dervişoğlu, genel başkanlık koltuğuna oturdu. Rakibi Koray Aydın ise 548 oyda kaldı.

Genel başkanlık seçiminin ardından kurultayda, partinin yetkili kurullarının seçimine geçildi. Bu kapsamda delege, 75 Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi ile 18 Merkez Disiplin Kurulu üyesini belirlemek için oy kullandı.

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yeni genel başkan Müsavat Dervişoğlu'nu tebrik ederek, başarılar diledi.

İYİ Parti'nin 5. Olağanüstü Kurultayı'nda gerçekleşen bu değişim, partinin önümüzdeki dönemdeki politik rotasını belirlemede önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı