İzzeddin el-Kassam Tugayları, Filistin'in özgürlüğü için verilen mücadelede büyük fedakarlıklar gösteren liderlerini kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyor. HAMAS'ın silahlı kanadı olan İzzeddin el-Kassam Tugayları, Aksa Tufanı operasyonunda hayatını kaybeden 4 komutanının kimliklerini açıkladı.

Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada, şehit liderlerin Mescid-i Aksa Tufanı'nda kahramanlık ve onur mevkilerine yükseldiği vurgulandı. Bu kahramanlar, Filistin'in özgürlüğü için canlarını feda eden cesur savaşçılar olarak anılacak.

Açıklamada, şehit liderlerin isimleri sıralandı. Şehit komutanlar arasında Askeri Konsey üyesi ve Kuzey Tugayı komutanı Ahmed El Gandur (Ebu Enes) başta olmak üzere Vael Recep, Rafet Salman ve Ayman Siam yer alıyor. Bu liderler, Filistin direnişinin sembol isimleri olarak anılacak ve mücadeleleri unutulmayacak.

Rusya Devlet Başkanı Putin Vietnam’da Rusya Devlet Başkanı Putin Vietnam’da

İzzeddin el-Kassam Tugayları, açıklamasında şehit liderlerin ardından yas tuttuklarını, ancak onların yolunda kararlılıkla ilerleyeceklerini belirtti. Şehitlerin kanlarının, Filistin mücahitlerine ışık olacağı ve işgalci Siyonistlere karşı bir ateş yakacağına olan inançlarını dile getirdi

Kaynak: (İLKHA)