Başkan Gülpınar, Esnafların Duasına Katıldı Başkan Gülpınar, Esnafların Duasına Katıldı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA), Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu ve Güvenlik Bilimleri Fakültesi'ne  483 erkek ve 40 kadın olmak üzere toplamda 523 öğrenci alacağını duyurdu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, JSGA, Jandarma Genel Komutanlığı'nın muvazzaf subay ve astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla bu alımları gerçekleştirecek.

Adaylar, teminle ilgili detayları www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın https://kamuilan.sbb.gov.tr adreslerinde yer alan "2024 Yılı JSGA Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Başvuru Kılavuzu" ile öğrenebilirler. Başvurular, 5-25 Temmuz tarihleri arasında https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi, JSGA Başkanlığı Personel Temin Sistemi (PTS) üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacak.

Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesi, sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular PTS'den ilan edilecek.
 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı