Gazze’deki katliam durdurulacak mı?

Kabine toplantısının en önemli gündem maddesi İsrail’in Gazze’ye yönelik katliamı olacak. Bölgedeki son durum değerlendirilecek. Türkiye’nin insani yardım götürmek ve kalıcı barış için garantörlük teklif etmek gibi diplomatik adımları ele alınacak.

Memur ve emekli zammı ne kadar olacak?

Toplantıda ayrıca memur ve emekli zammıyla ilgili son durum da görüşülecek. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 2023 yılı için yüzde 21 zam talep ettiklerini açıklamıştı. Emeklilerin de zam beklentisi içinde olduğu belirtiliyor.

Ev hanımlarına emeklilik ve evlilik kredisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son kabine toplantısında duyurduğu ev hanımlarına emeklilik ve evlilik kredisi çalışmasının detayları da kabinede ele alınacak. Ev hanımlarına 9 bin lira prim ödeyerek emekli olma imkanı sağlanacak. Yeni evlenecek çiftlere ise 2 yıl geri ödemesiz, 48 ay vadeli 150 bin liralık kredi verilecek.

Fahiş fiyatla mücadele nasıl yapılacak?

Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak? Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak?

Kabine toplantısının bir diğer gündem maddesi de fahiş fiyatla mücadele olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, marketlere indirim çağrısı yapmıştı. Fiyat artışlarını önlemek için izlenecek yol haritası belirlenecek. Tarım ve Ticaret Bakanlıkları’nın bu konuda sunum yapması bekleniyor.

İLKHA