Tekstil Sektöründe İhtiyaç Duyulan Nİtelikli İnsan Gücü İçin Protokol Tekstil Sektöründe İhtiyaç Duyulan Nİtelikli İnsan Gücü İçin Protokol

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamasına göre, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde düzensiz göçmenlere yönelik gerçekleştirilen Kalkan-16 operasyonları sonuç veriyor. Muğla ve Bursa merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonlarda 19 göçmen kaçakçısı yakalandı.

Bakan Yerlikaya, operasyonların Göç İdaresi Başkanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı koordinesinde yürütüldüğünü belirtti. Muğla merkezli yapılan operasyonlarda 15 göçmen kaçakçısının yakalandığını ve bunlardan 7'sinin tutuklandığını açıkladı.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda İstanbul, İzmir, Mersin ve Gaziantep'te düzenlenen operasyonlarla kaçakçıların faaliyetleri engellenmiş oldu.

Bursa'da da etkili operasyonlar düzenlendiğini belirten Bakan Yerlikaya, 6 farklı adrese yapılan baskınlarda 4 göçmen kaçakçısının yakalandığını ve haklarında adli işlemlerin başlatıldığını bildirdi. Operasyonlar neticesinde çok miktarda Türk lirası ve dijital materyale de el konulduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanı, operasyonlarda emeği geçen polis ve Göç İdaresi Başkanlığı personelini tebrik ederek, milletin dualarının kendileriyle olduğunu vurguladı. Göçmen kaçakçılığı ve düzensiz göçle mücadelede kararlılıkla devam edileceği belirtildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı