İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Kalkan-24" operasyonlarının sonuçlarını paylaştı. Operasyon kapsamında Türkiye genelinde yapılan denetimlerde, 1456 düzensiz göçmenin yakalandığı belirtildi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, düzensiz göçle mücadelenin Kurban Bayramı boyunca da kesintisiz olarak devam edeceğini belirtti.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatili süresince yoğunlaşan denetimlerde elde edilen başarılı sonuçları kamuoyuyla paylaştı. Valilikler ve Göç İdaresi Başkanlığı koordinasyonunda, polis, jandarma ve sahil güvenlik ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirilen denetimlerde 1456 düzensiz göçmenin yakalandığını anlatan Yerlikaya, şu bilgileri verdi:

Bakan Tunç'tan İzmir açıklaması: 14 şüpheli tutuklandı Bakan Tunç'tan İzmir açıklaması: 14 şüpheli tutuklandı

"İnsan kaçakçılığı yaparak ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan organizatörlere ve düzensiz göçmenlere asla fırsat vermeyeceğiz. 75'i İstanbul'da olmak üzere 165 Mobil Göç Noktası Aracımız ile 60 ilde Kurban Bayramı tatili boyunca gerçekleştirilen denetimlerde; 35 bin 159 kimlik kontrolü yapıldı. 1456 düzensiz göçmen tespit edildi. Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri başlatıldı."

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı