Nevşehir'in Göreme beldesinde turistlere yönelik tur düzenleyen bir firmaya ait sıcak hava balonu, iniş esnasında beklenmedik şekilde ters rüzgarla karşılaştı ve kayalıklara acil iniş yapmak zorunda kaldı. 

Olayda balonda bulunan 20 turist, pilot ve yardımcı pilot olmak üzere toplam 22 kişi bulunuyordu.

İhbar üzerine bölgeye sağlık ekipleri, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Neyse ki, balondaki yolcular ve mürettebat güvenli bir şekilde tahliye edildi. 

Balonun pilotu Caner Uzun, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Paşabağı bölgesinde saat 05.20'de kalkış yaptık. Çavuşin harabeleri, Zelve Açık Hava Müzesi'nin üzerinde gezip Aşk Vadisi içinde turumuzu tamamladık. Daha sonra Aşk Vadisi karşısına iniş planladık. O anda ters bir rüzgar geldi. Kayalara sürterek iniş yaptık. Hiçbir misafirimizde yaralanma veya herhangi bir sıkıntı yok. Hepsi otellerine geçti." diye konuştu.

Vali Şıldak’tan Esnaf Ziyareti: Şanlıurfa’nın Nabzını Tuttu Vali Şıldak’tan Esnaf Ziyareti: Şanlıurfa’nın Nabzını Tuttu

Balondaki yolculardan Portekizli Rosa Silva Mesquita ise turun keyifli şekilde başladığını ifade ederek, "O an ekipmanla uğraştılar ve gereken tüm çabayı gösterdiler. Pilot bize sürekli güven ve rahatlık verdi." dedi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı