Hemoglobin ve insülin gibi pek çok hormonu parçalama görevi gören aynı zamanda kan hücreleri üzerinde de etkili olan karaciğer, vücudun toksinlerden arınmasında da aktif olarak rol alır. Karaciğerin doğru ve düzenli bir biçimde çalışıyor olması, vücuttan zehirli atıkların atılmaya devam edildiği anlamını taşır. Aksi yönde iyi çalışmayan bir karaciğer, vücut sağlığını olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Bu tehlikenin habercisi olabilir, nefes darlığı yaşayanlar dikkat! Her yıl yüz binlerce kişi ölüyor! Bu tehlikenin habercisi olabilir, nefes darlığı yaşayanlar dikkat! Her yıl yüz binlerce kişi ölüyor!

Karaciğerin her yaş grubu için önemli bir organ olduğunu belirten uzmanlar, bu noktada beslenme alışkanlıklarının organ sağlığı üzerinde etkili olduğunu ifade etti. Vücutta biriken toksinlerin düzenli olarak atılabilmesi için öncelikle karaciğerin temizlenmesi gerektiğini belirten uzmanlar, bununda birtakım doğal yöntemler ile gerçekleştirilebileceğini vurguladı. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İbrahim Saraçoğlu, karaciğeri temizleyen mucizevi tarifin detaylarını paylaştı.

LİMON- MAYDANOZ KARIŞIMININ MUCİZEVİ ETKİLERİ

maydanoz-limon-kuru-yapilisi-ve-faydalari-1

Başta ciltte olmak üzere vücudun çok çeşitli alanlarında olumsuz bir tablonun ortaya çıkmasına neden olabilen karaciğer rahatsızlıklarının hafife alınmaması gerektiğini belirten Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, limon- maydanoz karışımı ile karaciğerlerin temizlenebileceğini ifade etti.

Saraçoğlu’nun karaciğer temizleyen tarifine göre maydanozları sapları ile birlikte blenderden geçirin. İyice ufalan maydanozlara bir tam limonun suyunu ekleyin. Son olarak 1 su bardağı suyu da ilave ettikten sonra blenderi bir kez daha çalıştırın. Hazırladığınız karışımı sabahları aç karna tüketebilirsiniz. Bu alışkanlığın 15 gün boyunca devam etmesi önemlidir.

KARACİĞERİ TEMİZLEYEN ETKİLİ KARIŞIMLAR

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar neticesinde karaciğerin temizlenmesinde etkili olduklarına kanaat getirilen diğer içerikler şu şekildedir:

- Limon- zencefil karışımı

- Pancar

- Nane yaprağı

Yukarıda belirtilmiş olan içeriklerin yanı sıra bol su tüketiminin de vücudun her organı için olduğu gibi karaciğer için de oldukça önemli olduğunu ifade eden uzmanlar, olası bir belirti durumunda vakit kaybetmeden bir doktora gidilmesi ve ilgili tetkiklere onay verilmesi gerektiğini belirtti.  

Kaynak: Haber Merkezi