Yargıtay'dan Kurbanlık Dolandırıcısına Verilen Cezaya Onama Yargıtay'dan Kurbanlık Dolandırıcısına Verilen Cezaya Onama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın "turuncu ekipleri", kar ve buzlanmayla mücadele çalışmalarına start verdi. Kış aylarında yaşanabilecek olumsuz hava koşullarına karşı önlemlerini tamamlayan Karayolları Genel Müdürlüğü, güvenli ve kesintisiz trafik akışını sağlamak için büyük bir hazırlık yaptı.

Toplamda 68 bin 726 kilometrelik yol ağı üzerinde faaliyet gösterecek olan karla mücadele ekipleri, 448 kar mücadele merkezi, 11 bin 828 makine ve ekipman ile 13 bin 238 personelden oluşuyor. Bu ekipler, kar yağışı ve buzlanma gibi olumsuz hava koşullarına karşı etkili bir şekilde mücadele edecek.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün karla mücadele merkezleri, güzergâh analizi, karla mücadele çalışmaları, yol açma ve kapanma durumları ile anlık trafik bilgilerini takip etmek için modern monitörlerle donatılmış durumda. Özellikle önemli geçitlerde yer alan sabit kameralar sayesinde, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Bölge Merkezlerinden hava ve yol durumları anlık olarak izlenebiliyor. Ayrıca, kritik kesimlerde görevlendirilen 1.480 karla mücadele aracı ve 5 bin araç, kameralar ve Araç Takip Sistemi ile sürekli takip altında tutuluyor. Bu sayede olumsuz bir durumla karşılaşıldığında hızlı müdahale ve koordinasyon sağlanabiliyor.

Karla mücadele çalışmalarının yanı sıra, Karayolları Genel Müdürlüğü, kış mevsiminde seyahat edecek olan yolcuların da güvenliğini ön planda tutuyor. Seyahat öncesi yolcular, seyahat güzergâhı hakkında bilgi almak için 312 449 9199 numaralı telefondan veya ücretsiz ALO 159 hattından, ALO 123 Bakanlık Çağrı Merkezi'nden ve ALO 159 Yol Danışma hattından destek alabilirler. Ayrıca, KGM web sitesi üzerinden erişilebilen güzergâh analiz programıyla en uygun güzergâhı ve alternatifleri, kapalı ve çalışma yapılan yolları sorgulayabilirsiniz.

Kaynak: (Haber Merkezi)