Filistin'deki İslami direniş hareketi HAMAS'ın askeri kanadı Şeyh İzzeddin El Kassam Tugayları, Gazze'deki karadan yapılan işgal girişimlerine karşı büyük bir direniş sergiliyor. Siyonist işgal güçlerinin Gazze Şeridi'ne giriş teşebbüslerine karşı koyan Kassam Tugayları, işgal araçlarını etkisiz hale getiriyor ve ağır kayıplar verdirmeye devam ediyor.

Tugaylar, Tel el-Hava'nın güneyindeki iki işgal aracını "El-Yasin 105" roketleriyle imha ettiklerini duyurdu. Ayrıca, Tel el-Hava'nın güneybatısındaki bir siyonist tankı da "Concourse" güdümlü füzeyle hedef aldıklarını açıkladı. Kassam Tugayları'nın ortak açıklamasına göre, Tel El Hava'nın güneyine giren düşman araçları havan toplarıyla bombalandı.

Siyonist Rejim, DSÖ'den Gazze'deki Tıbbi Depolarını Boşaltmasını İstedi Siyonist Rejim, DSÖ'den Gazze'deki Tıbbi Depolarını Boşaltmasını İstedi

Kassam Tugayları, Gazze'nin kuzeybatısındaki siyonist yerleşimleri bir dizi havan topu saldırısıyla hedef aldı ve ayrıca Kibbutz Nirim'i füzelerle vurdu.

Şeyh İzzeddin El Kassam Tugayları, Cuhr el-Dik bölgesinin doğusunda toplanan işgal araçlarını havan toplarıyla hedef alırken, Gazze Şehri'nin kuzeybatısındaki bir binada saklanan işgal kuvvetlerine saldırarak çatıştı. Bu çatışmada 5 işgalci askeri öldürdü ve birçok kişi yaralandı.

Beyt Lahiya'da El Kassam Mücahidleri, El Atatire bölgesinde işgal kuvvetleriyle çeşitli silahlarla çatışmaya girdi. Ayrıca, Beyt Lahiya'nın batısındaki Selatin bölgesine giren bir siyonist tankı da "el-Yasin 105" roketiyle imha ettiler.

Kassam Tugayları, işgal altındaki "Aşdod" yerleşim yerini füzeyle hedef aldıklarını ve ayrıca "Eilat" yerleşim yerini de Ayaş 250 füzesiyle bombaladıklarını duyurdu.

Kassam Tugayları'nın direnişi, siyonist işgal güçlerine karşı etkili bir şekilde sürüyor. Siyonistlerin açıkladığı kayıp sayısıyla ilgili olarak Kassam Tugayları, gerçek kayıpların açıklanan rakamlardan çok daha yüksek olduğunu belirtiyor.

(İLKHA)